نقدی بر فیلم منتشر شده از فرماندار نقده

به گزارش سولدوزخبر، ۹ماه از انتصاب شاکر به عنوان فرماندار نقده میگذرد انتصابی که بالافاصله بعد از انتخابات مجلس روی داد.عده ای این انتصاب عجولانه را به حسینزاده ربط دادند.

 

شاکر در طول این مدت اندک بارها نامش با حاشیه همراه بوده گرچه خودش میگوید تمامی اینها کار عوامل فتنه بوده است کسانی که خوششان نمیاید این شهر روی آرامش ببیند.

 

نام شاکر اولین بار در قضیه المان i love sulduz بر سر زبانها افتاد ،زمانی که نامش به عنوان یکی از مخالفان نصب این المان به دلیل ذکر نام “سولدوز” یاد شد، درآن زمان نامه ی محرمانه ی شورای تامین در تلگرام و اینستاگرام منتشر شد نامه ای که در آن فرماندار دستور داده بود هرچه سریعتر المان یاد شده از میدان ورودی شهر برداشته شود، در جریان این اتفاقات بود که به هنرمند سازنده ی این تندیس “عمله” گفت. اتفاقی که با عذرخواهی فرماندار از این هنرمند به پایان رسید. فرماندار که بدلیل افشای این نامه موفق به برداشتن المان نشد گفت منتشر کننده ی نامه محرمانه ی شورای تامین را پیدا و دستگیر خواهند کرد.

 

سرد شدن روابط فرماندار با شورای شهر، که به گفته برخی از اعضای شورای شهر، ۷۵درصد مصوبات این شورا توسط “منوچهر شاکر” تأیید نمی شد هم از دیگر حواشی فرماندار تازه منصوب شده بود.

 

در چند روز اخیر نیز برچیده شدن “المان چیلله” از میدان مادر، حواشی تازه ای را متوجه فرماندار و شورای شهر کرد و به گفته ی برخی شورای شهر به دلیل فشارهای سیاسی مجبور به حذف آن به بهانه نقص فنی شد.

 

هر چند فرماندار نقده اعتقاد دارد حواشی ایجاد شده کار فتنه گران است و او بخاطر مبارزه به زمین خواری مورد هجمه قرار گرفته اما تا امروز هیچ خبری درباره جزئیات مبارزه فرماندار نقده با زمین خواری و زمین خواران در سایت یا کانال تلگرامی فرمانداری شهرستان نقده منتشر نشده تا مورد تحلیل و ارزیابی افکار عمومی قرار بگیرد. البته قبلا نیز شاکر گفته بود استخدام های شائبه دار شبکه بهداشت که در زمان حسین زاده اتفاق افتاده بود را بررسی می کند، اما تا به امروز نتیجه این بررسی منتشر نشده است.

 

از روز گذشته که فیلم ضرب و شتم دو شهروند سولدوزی توسط “منوچهر شاکر” منتشر شده فضا بیش از همیشه برای فرماندار نقده ملتهب و جو بسیار سنگینی علیه او در فضای مجازی به راه افتاد. این فیلم که به گفته آقای شاکر مربوط به چهار پنج سال پیش و قبل از فرماندار شدن اوست، چنان فشار روانی برای او ایجاد کرد که مجبور شد در ساعت دو سه نیمه شب با انتشار یک فیلم به آن واکنش نشان دهد.

 

در این فیلم که به نظر می رسد به سرعت و با دقت کم تولید شده است، فرماندار نقده با ماسکی که روی صورتش دارد میهماناش را که در چهار سال پیش به آنها سیلی زده بود، در آغوش می گیرد و میبوسد.

 

نقدهای بسیاری بر این فیلم وارد است اما یکی از اشکالات و ابهامات اساسی این فیلم این است که ضرب و شتم شدگان چهار سال پیش که حالا بعنوان میهمان در دفتر کار فرماندار نقده حضور دارند، از انتشار فیلم ابراز نارضایتی و از آقای شاکر عذرخواهی می کنند و از آنجایی که دوربین سمت دیگر اتاق را نشان نمیدهد، این شائبه برای مردم ایجاد شده که شاید میهمانان تحت فشار یا از روی رودبایستی مجبور به عذرخواهی شده اند.

 

تولید و انتشار ناشیانه این فیلم شاید بیشتر از آنکه ناجی فرماندار نقده باشد، باعث افزایش حاشیه ها علیه “منوچهر شاکر” شده است بطوریکه برخی از شهروندان با انتشار پست هایی در فضای مجازی خواستار برکنار شدن فرماندار هستند.

 

مردم می گویند مسئولی که به خودش اجازه میدهد به هر دلیلی دست روی دیگران بلند کند نمیتواند در مواقع حساس و در شهر حساسی مثل نقده با صبر و تدبیر عمل کند و احتمالا احساسات و عصبانیت بر او غلبه می کند مانند آنچه در جریان “عمله” خطاب کردن هنرمند سولدوزی صورت گرفت.

 

در حالیکه این فیلم همچنان به سرعت فضای مجازی را می پیماید هنوز نماینده مجلس و استاندار واکنشی به آن نشان نداده اند.

 

انتهای پیام/

About the author

سردبیر

یک نظر بگذارید

سه × چهار =