یوسف ابوالقاسمی با اشاره به مجمع ملی دوم ۱۷ فروردین اظهار کرد: انتخابات از پایین به بالا موضوع اصلی در بحث جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است که نامزدهای انتخاباتی منتخب می‌شوند و آرای مردم را به کار می‌گیرند.

وی افزود: ۶۵ نفر از آذربایجان‌غربی در این مجمع حضور دارند که از ۱۷ شهرستان سطح استان افرادی در این جلسه شرکت می‌کنند تا تبعیضی بین هیچ یک از شهرستان‌ها قائل نشده باشیم و این آمار در سطح کشور به ۳ هزار نفر می‌رسد  که سهم هر استان با توجه به جمعیت استان تعیین می‌شود.

دبیر جبهه‌های مردمی نیروهای انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هیچ تصمیمی گرفته نشده است و هیچ لیستی تا به امروز تشکیل نشده است و اولویت مجمع انتخابات ریاست جمهوری است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری دلیل بر کم‌رنگ نشان دادن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست بلکه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص شاخصه‌های انقلابی‌ها، از نامزدهای انتخاباتی متدین، انقلابی و کارآمد در این انتخابات حمایت می‌شود.

ابوالقاسمی تصریح کرد: مجمع ملی دوم ۱۷ فروردین بر پایه اصول دمکراسی پیش می‌رود و هیچ تصمیمی از پیش گرفته نشده است. خروجی جلسه را نمی‌توان از پیش بیان کرد چرا که ایراد خروجی قبل از اتمام جلسه نشان از نقض اصل دموکراسی است.

وی بیان کرد: با مطالعه در مورد نامزدهای انتخاباتی در مجمع ملی دوم ۱۷ فروردین حضور خواهیم یافت و در شهرستان‌ها نیز تحقیقاتی پیرامون نامزدها صورت گرفته است.

انتهای پیام/