به گزارش سولدوز خبر به نقل از خبر فوری، اولین مناظره انتخاباتی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری در حالی روز گذشته با محوریت اجتماعی برگزار شد که هرکدام از داوطلبان دیدگاه‎ها و نظرات خود را پیرامون مسائل اجتماعی مختلف بیان کردند.

در مناظره روز جمعه شاید مهم‎ترین رویدادی که نظر بسیاری از رسانه‎ها وافکار عمومی را به خود جلب کرد اظهارات اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‎جمهور کشورمان در مسند داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری بود. جهانگیری که از وی به عنوان نامزد پوششی جریان اصلاح‎طلب و اعتدالی در انتخابات ریاست‎جمهوری پیش رو نام برده می‎شود در جریان مناظره انتخاباتی دیروز اثبات کرد که به عنوان یک چهره سیاسی پتانسیل این موضوع را دارد تا به عنوان یک فرد مستقل و با توجه به اظهارات خود به عنوان نماینده اصلاح‎طلبان در انتخابات اقدامات لازم را انجام دهد.

اظهارات جهانگیری پیرامون اقدامات دولت یازدهم و جدال نفس‌گیر وی با محمدباقرقالیباف شهردار تهران که شاید با توجه به عملکرد رئیسی در مناظره دیروز اصلی‎ترین رقیب روحانی و جهانگیری باشد به خوبی روشن کرد که اصلاح‎‎طلبان با یک راهبرد و تاکتیک مشخص در راستای معرفی جهانگیری به عنوان گزینه خود وارد عمل شدند به گونه‎ای که “عبدالواحد موسوی لاری نائب‎رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‎طلبان در نشست خبری خود براین موضوع تاکید داشت که اصلاح‎طلبان از میان روحانی و جهانگیری یک نفر را به عنوان گزینه نهایی خود معرفی خواهند کرد”، اظهاراتی که به خوبی نمایانگر این است که شاید آنچه جناح رقیب اصلاح‎طلبان یعنی اصولگرایان از آمدن جهانگیری به عنوان نامزد پوششی تصور می‎کردند خیالی بیش نبوده است چرا که جهانگیری دیروز ثابت کرد که آمده است نماینده گفتمانی که در آن رشد و پیشرفت کرده است یعنی اصلاح‎طلبی باشد.

حال با توجه به رویکرد موفق جهانگیری درعرصه مناظره انتخاباتی بدون شک وی را باید به عنوان یکی از مدعیان اصلی حضور در مسند ریاست‌جمهوری بداینم رویکردی که شاید برآمده از عملکرد جهانگیری باشد.

یا توجه به کارنامه موفق جهانگیری در سمت‎هایی که داشته است و رویکرد موفقی وی در جریان مناظره انتخاباتی در دفاع از جریان و گفتمان متبوعش وی در حال حاضر یکی از مهم‎ترین گزینه‎های انتخاباتی است که طبق نظرسنجی‎ها از سبد رای بالایی نیز برخوردار است.

نظرسنجی‎ها به خوبی گویای این است که جهانگیری در روند انتخابات آمار خوبی را به خود اختصاص داده از این رو باید منتظر باشیم تا ببینیم جریان اصلاح‎طلبی وبزرگان این جناح چه تدبیری را در مقابل جریان رقیب و دیرینه خود یعنی اصولگرایان اتخاذ خواهند کرد تا رئیس‎جمهور آینده به جریان سیاسی آنها تعلق خاطر داشته باشد.

فرضیه کنار گذاشتن روحانی به نفع جهانگیری در عرصه و فضای سیاسی امروز کشورمان دور از دسترس نیست چرا که جریانات سیاسی برای پیروزی در انتخابات آن هم از نوع ریاست‎جمهوری تمام تلاش خود را می‎کنند از این رو باید منتظر روزهای آتی باشیم و ببینیم که جریان انتخابات به چه سمتی پیش می‏رود تا بتوان قضاوتی کامل را ارائه کرد اما نکته‎ای که بدون شک باید به آن اشاره کرد این است که جهانگیری به عنوان شاگرد مکتب هاشمی رفسنجانی به آنچه اعتقاد دارد پایبند است وطبق اصول حرکت می‏کند.