نقی پور رئیس ستاد بازسازی مناطق سیل زده شهرستان نقده به خبرنگار سولدوز خبر گفت دستور پرداخت ۲۰ میلیون تومان وام روستایی و ۵ میلیون تومان بلاعوض ابلاغ شده و پرونده حدود ۲۲۰ متقاضی در حال ارسال به بانک است و از امروز یا فردا مبالغ بلاعوض به حساب واحدهایی که شروع به کار کردند واریز می شود.

او درباره وام های شهری هم افزود: در مناطق شهری هم سهمیه ۱۰۰ پاکت سیمان به واحدهایی که کار آواربرداری و احداث را شروع کردند داده می شود و در ۱۰ روز آینده هم ۶ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود ولی هنوز ابلاغی برای پرداخت وام های ۳۰ میلیون تومانی صادر نشده است.

مسئول ستاد بازسازی شهرستان نقده تصریح کرد : کار آواربرداری منازلی که باید از نو ساخته شود بصورت رایگان و با امکانات ستاد بازسازی انجام می شود.

نقی پور عمده مشکل ستاد بازسازی را همکاری ضعیف نظام مهندسی عنوان می کند و می گوید: نظام مهندسی اگر بتواند در اسرع وقت نقشه ها را برای دریافت پروانه از شهرداری تحویل دهد روند بازسازی شتاب می گیرد.

در حال حاضر پرونده ۲۵۰ واحد شهری که برای دریافت پروانه به شهرداری ارجاع شده بود برای نقشه کشی در دست مهندسان نظام مهندسی است.

به گفته مسئول ستاد بازسازی مناطق سیل زده شهرستان نقده در سیل اخیر یک هزار و ۷۰۳ واحد آسیب دیدند که از این تعداد ۶۰۲ واحد احداثی و ۸۷۰ واحد هم تعمیری است.

انتهای پیام/