به گزارش سولدوز خبر، امام جمعه نقده در سخنان خود به مناسبت سالروز امام خمینی(ره) که با حضور مردم و مسئولان در مسجد صاحب الزمان (عج) ایراد کرد سه ویژگی اسلام ناب محمدی(ص)، جاذبه و دافعه با معیار اسلام و اطمینان به خدا و اعتماد به مردم را از شاخص های مهم امام برشمرد که باعث تاثیرگذاری شگرف در تحولات داخلی و بین المللی شد.

حجت الاسلام حیدری زاد گفت: کمتر شخصیتی در تاریخ داریم که به اندازه انبیاء و ائمه اطهار در تحولات اجتماعی و سیاسی تاثیرگذار باشد و امام خمینی جزو همین نمونه است.

 

او “اخلاص ستودنی” امام راحل را وجه تمایز شخصیت او با سایر شخصیت های سیاسی مؤثر در تاریخ معاصر عنوان کرد و آن را بخاطر ارتباط عمیق با خدا دانست که باعث شد هر گونه شک و شرک خفی از گفتار و عمل امام زدوده شود.

 

امام جمعه نقده اینکه مردم بعد از ۲۸ سال از رحلت امام همچنان پرشکوه در سالروز ارتحالش حاضر می شوند را نشانه اصرار مردم بر ادامه خط و مکتب امام عنوان کرد، همان ارزش هایی که خمینی کبیر برای پاسداشت آنها قیام کرد.

 

وی تصریح کرد: امام میدانست اگر اسلام ناب احیاء نشود دیگر در آینده صحبتی از اسلام محمدی نمیشود و اسلام سازشکار در مقابل غرب که دستش در دست صهیونیست جهانی فرصت ظهور و بروز پیدا میکند.

 

خطیب جمعه نقده تشکیل نهضت های خونین تاریخ تشیع را بر اساس اسلام ناب محمدی دانست که در تاریخ معاصر امام آن را تبدیل به جبهه مقاومت کرد بطوریکه امروز کشورهایی مثل یمن، عراق و سوریه در برابر ظلم و خشونت به پا خواسته اند و هم اکنون مردم ولایی عراق با تاسی از آموزه های امام دستشان را بر گلوی داعش فشار داده اند و امروز داعش در این کشور نفس های آخر را میکشد.

 

حجت الاسلام حیدری زاد تأکید کرد که چون امام بر اساس اعتماد به سنت های الهی قیام کرد تا تاریخ پابرجاست از او به عظمت یاد می شود.

 

انتهای پیام/