به گزارش سولدوز خبر، مدتی است که جریانی خزنده با هدف اختلاف افکنی در شهرستان نقده در پوشش اقدامات مختلف فرهنگی و ورزشی سعی در دستکاری هویت فرهنگی تاریخی این شهرستان دارد.

 

در تازه ترین اقدام از این دست به بهانه برگزاری یک بازی محلی که برای اولین بار به میزبانی نقده برگزار شد، نام خیابان ئیددی گؤز در بنر این مسابقات به هفت چشمه تحریف شده بود که با اقدام رئیس اداره ورزش و جوانان نقده این بنر حساسیت زا برچیده شد.

 

در آخرین اقدام از این دست هم چندی پیش این جریان خزنده تابلویی با نام تحریف شده یئددی گؤز در روستای بالقچی نصب کرده بود که با اعتراضات گسترده مردم مواجه شد و در نهایت با فشار افکار عمومی و ورود برخی نهادها به این موضوع، تابلوی مذکور برچیده شد.

 

پیش تر هم یک چاپخانه در اقدامی شیطنت آمیز نام یکی از روستاهای نقده را در یکی از آگهی های ترحیم بطور آشکار تحریف کرده بود که با اعتراض مردم و رسانه ها مواجه شد و عذرخواهی کرد.

 

این جریان مرموز که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فعالیت های خودش را آشکارتر کرده، مقابله با اقداماتش را برخلاف وحدت معرفی میکند و دست به مظلوم نمایی ساختگی میزند.

 

شاید به جرأت بتوان گفت تحریف اسامی خاص در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد مگر در سرزمین های اشغالی. جایی که رژیم کودک کش اسرائیل برای اثبات خودش به افکار عمومی جهان در حال تاریخ سازی است.

 

بدون تردید این جریان خزنده که با سوء استفاده از خوشبینی بیش از حد برخی مسئولان تلاش دارد به حداقل اهدافش برسد میخواهد به همان هدفی برسد که حزب منحله دمکرات با ۲۲ هزار مرد مسلح در سال ۵۸ نتوانست.

 

در حال حاضر هم سستی مسئولین در نصب تابلوی فرهنگسرای استاد شهریار باعث شده جریان خزنده مرموز با شبه افکنی مانع از نصب تابلوی استاد شهریار شود این جریان دوست دارد دست کم نام نقده را بجای استاد شهریار بر روی این فرهنگسرا ببیند هر چند مردم منطقه سولدوز پیش تر در جریان تابلوی تحریف شده روستای بالقچی نشان دادند که چقدر در حفظ هویت فرهنگی تاریخی شهر جدی هستند و اجازه عرض اندام به جریان های غیرانقلابی در شهری که تاکنون بیش از ۷۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است را نمیدهد.

 

گفتنی است مردم نقده هم اکنون علاوه بر انتظار در نصب تابلوی فرهنگسرای شهریار، خواهان نصب تندیس مجاهد بزرگ شیخ غلامرضا حسنی در میدان اصلی شهر هستند.

انتهای پیام/