به گزارش سولدوز خبر، روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی در واکنش به انتقادات جدی مردم در روستاهای شهرستان نقده مبنی بر بی کیفیت بودن، فشار کم و قطعی های مکرر آب آشامیدنی با انتشار جوابیه در کانال تلگرامی فرماندار نقده اظهارات مردم در این باره را رد کرده و بر عادی بودن آبرسانی بر روستاها تاکید دارد.

در جوابیه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی آمده است: پیرو درج اخبار در خصوص مشکلات کمی و کیفی آب شرب برخی از روستاهای شهرستان نقده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و حسب دستور رسیدگی از سوی مدیرعامل شرکت، اکیپ آزمایشگاه سیارکنترل کیفی بلافاصله به روستاهای مجتمع حسنلو شامل روستاهای عظیم خانلو، طالقان، حاجی باغلو، ایمینلو، حسنلو، شونقار، تابیه، حاجی فیروز، عجملو و اسلام آباد که دارای دو حلقه چاه در روستاهای حسنلو و حاجی فیروز و مخزن ۵۰۰مترمکعبی در روستای اسلام آباد می باشد، مراجعه و ضمن کلر سنجی و نمونه برداری مشترک با مرکز بهداشت، کلیه تاسیسات را مورد بازدید قرار داده و بر اساس مشاهدات انجام شده و نتایج آزمایشات، مشکلی دال بر بروز رنگ در تاسیسات آبرسانی مشاهده نگردید و کلر باقیمانده نیز در حد مطلوب می باشد.

مجتمع آبرسانی بارانی عجم نیز شامل روستاهای بارانی عجم، بارانی کرد، شیخ احمد، یادگارلو وگل نیز درحال حاضر مشکل رنگ مشاهده نمی شود و کلر باقیمانده نیز در محدوده نرمال است.

روستاهای مجتمع بارانی عجم دارای شیر تخلیه شبکه توزیع و خط انتقال است که به صورت دوره ای ومتناوب باز می شوند بطوری که در هفدهم فروردین سال جاری مخزن مجتمع حسنلو با هماهنگی مرکز بهداشت و دهیاری و اطلاع رسانی به مردم شستشو داده شد و از چاه بارانی عجم، حسنلو و حاجی فیروز نمونه برداری شیمیایی به عمل آمد.

گاهی اوقات بر اثر قطعی جریان برق و یا بروز اتفاقات در شبکه توزیع و انتقال این مجتمع که منجر به قطعی آب می شود به هنگام وصل و جریان مجدد آب ، بر اثر بروز توربولانت در شبکه، ریزدانه های رسوب کرده در آن بصورت محلول درآمده و در جریان اولیه آب رنگ آن بصورت مقطعی تغییر و پس از مدت زمان اندکی به حالت عادی بر می گردد.

در حال حاضر وضعیت کیفی کلیه تاسیسات آب شرب مجتمع های یادگارلو و حسنلو عادی بوده و مشکلی از نظر کمی و کیفی آب آشامیدنی مشترکین وجود ندارد.

 

انتهای پیام/