به گزارش سولدوز خبر، زادروز شیخ غلامرضا حسنی مجاهد نستوه آذربایجان در حالی سپری شد که مدتی است نصب تندیس یار امام راحل تبدیل به مطالبه عمومی مردم نقده شده است. مردم این شهر از مسئولان میخواهند به پاس قدردانی از زحمات “ملاحسنی” که در سال ۵۸ نقده را از چنگال ۲۲ هزار تروریست نجات داد، تندیس او را در بهترین نقطه شهر نصب کنند.

 

از پاییز سال گذشته که تابلوی حسنی با اصرار برخی مسئولان از جمله فرماندار به بیرون شهر منتقل شد افکار عمومی ناراحت است و شاید نصب تندیسی از این بزرگمرد انقلاب اسلامی بتواند اندکی از ناراحتی مردم را کم کند.

 

هر چند ملاحسنی به قشر و قوم خاصی به جز انقلاب اسلامی تعلق ندارد و همه مردم شهر اعم از ترک و کرد امنیت امروزشان را مدیون فداکاری ملاحسنی هستند اما جریان مرموزی که از مدتها پیش در حال خدشه دار کردن هویت فرهنگی شهر است این بار قصد دارد در مقابل نصب تندیس مجاهد نستوه آذربایجان که مطالبه مردم انقلابی است، نصب تندیس اوراز را بعنوان مطالبه قومی مطرح کند!

 

بر کسی پوشیده نیست که هرگز نمیتوان مقام یک مجاهد فی سبیل الله را با مقام یک ورزشکار نامی مقایسه کرد. مقایسه مرحوم اوراز با ورزشکاران همطراز خودش همچون محسن شادی، عقیل حبیبی و سایر قهرمانان جهانی و آسیایی نقده قابل مقایسه و مطالبه گری است.

 

مردم بخوبی میدانند در حالیکه هنوز مزار شهدای نقده بی سر و سامان است و عملیات بازسازی مزار شهدای گمنام هم متوقف شده، مزار مرحوم اوراز در بهترین حالت ممکن بازسازی شده و هر سال هم محل گردهمایی علاقمندان به اوست و در مقابل برای ورزشکاران بزرگی چون محسن شادی که افتخاراتی به مراتب بزرگتر از مرحوم اوراز دارند هنوز هیچ سهمخواهی صورت نگرفته!

 

نکته مهم و مبهم ماجرا اینجاست چرا در حالیکه تندیس شهدایی چون سردار شهید بهرامی، سردار روحی، شهید سوادی، شهید آقاجانی، شهید قلندری، شهید حکمت و …. که به حق قهرمانان واقعی این منطقه هستند مورد مطالبه جریان موموز نیست و این جریان فقط به دنبال طرح مسائل قومی و قومی کردن مباحث و مطالبات مردم است؟

 

باید برای مردم مشخص شود که چه دست هایی به این جریان خزنده ضدانقلابی برای انحراف مطالبات انقلابی مردم به سمت جریان های قومی کمک می کند؟

انتهای پیام/