به گزارش سولدوز خبر، به مناسبت روز جهانی مسجد، مسجد علی بن ابی طالب نقده میزبان همایش مشترک علمای شیعه و اهل سنت شهرستان نقده بود.

 

در این مراسم که ماموستا سرخابی امام جمعه اهل سنت شهر نقده نقش مسجد در فعالیت های محوری جامعه را بیشتر از هر دانشگاه، کنگره و سمیناری دانست که هنوز هم برای دشمنان اسلام غیرقابل نفوذ است.

وی گفت: دشمن در مدارس و دانشگاه ها نفوذ کرد اما هنوز نتوانسته به مساجد نفوذ کند هر چند بودند افراد منحرفی که از بین رفتند.

 

ماموستا سرخابی با بیان اینکه در اسلام دین و سیاست یکی است و از هم جدا نیست، نقش روحانی در مساجد را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: همانطور که مدیریت مسجد باید بر عهده افراد امین باشد، این افراد باید در هر کاری با امام جماعت مسجد هماهنگی کاملی داشته باشند چون روحانی به تنهایی نمیتواند مسجد را اداره کند.

 

امام جمعه اهل سنت نقده همچنین از اداره اوقاف نقده درخواست کرد تا برای انگیزه دادن به مردم برای عمل به سنت حسنه وقف، از موقوفات فعلی به خوبی نگهداری کند.

 

وی در پایان سخنان خود نیز خطاب به سردار سلیمانی اظهار کرد: به سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی میگویم ما اهل سنت هر جایی که اسلام در خطر باشد در رکاب شما آماده نبرد با دشمنیم.

 

 

در ابتدای این مراسم نیز امیر اکبری فرمانده سپاه نقده با تأکید بر نقش مساجد در تربیت نسل مؤمن و متعهد، شهید حججی را که به تازگی توسط داعش به شهادت رسید، فرزند مسجد و تربیت یافته مسجد معرفی کرد و گفت: هر مسجد یک قرارگاه حساس برای حفظ اسلام است.

 

وی با بیان اینکه ” کلمه محراب از حرب یعنی جنگ می آید پس مساجد محل جنگ با شیطان و استکبار است” افزود: مسجد محل فعالیت های دینی، فرهنگی، سیاسی و نظامی است و هسته های اولیه انقلاب اسلامی هم در همین مساجد طراحی و تشکیل شد.

 

اکبری اظهار کرد: یکی از شاخص ترین معیارهای دشمنی دشمن با ما، ترس آن ها از مساجد ماست چون میترسند اسلام دنیای آنها را بگیرد و تعداد مساجد در اروپا از تعداد کلیساها بیشتر باشد.

 

فرمانده سپاه نقده با تأکید بر اینکه ” مسجد خوب، مردم خوب و روحانی خوب سه ضلع اصلی فعالیت در مساجد هستند.” تصریح کرد: برخی هیئت های امنای مساجد معتقدند مسجد فقط محل عبادت و قرآن خواندن است اما این برخلاف نظر امام راحل است و مساجد باید مرکز فعالیت های اجتماعی باشد.

 

 

انتهای پیام/