به گزارش سولدوز خبر، انتشار خبر “محکومیت سنگین شهرداری نقده” در سولدوز خبر بازتاب زیادی در محافل حقیقی و مجازی شهر نقده داشته است. موضوع از این قرار بود که کمیسیون تحویل بعد از عقد قرارداد شهرداری نقده با پیمانکار برای نصب دو تلویزیون شهری از تأیید نهایی برای پرداخت مبلغ آن، به خاطر آنچه که استفاده از قطعات چینی عنوان کرده بود سرباز زد. پیمانکار هم پس از ناامید شدن از دریافت هزینه اقدام به شکایت می کند و در نهایت دادگاه پس از بررسی های کارشناسانه شهرداری نقده را نه تنها محکوم به پرداخت هزینه پیمانکار طبق قرارداد میکند بلکه شهرداری محکوم به پرداخت سایر هزینه ها از جمله تأخیر یکساله در پرداخت پول، هزینه دادرسی و وکالت پیمانکار هم می شود.

 

ولی بابوسه عضو شورای شهر و مسئول کمیسیون تحویل در واکنش به این خبر در گفتگو با خبرنگار سولدوز خبر همچنان با تأکید بر وقوع تخلف در این پروژه می گوید: من تأکید می کنم در این پروژه تخلف شده و مبلغ آن هم بسیار زیاد است و نه تنها من بلکه مجموعه شورا و شهردار مسئول است و این عقیده تک تک اعضای شورای دور چهارم است و همچنان از طریق مراجع قضائی پیگیری می کنیم.

 

او با انتقاد از سولدوز خبر به خاطر رسانه ای کردن این موضوع افزود: از واحد حقوقی شهرداری خواستیم پیمانکار را به سازش به اصل قیمت دعوت کنند و یا شکوائیه ای با عنوان تبانی یا خیانت در امور بیت المال، کلاهبرداری یا هر عنوانی که اسمش را بگذارید تنظیم کند حالا اگر پیگیری نشده و مثلا شهرداری محکوم شده به پرداخت پول پیمانکار اتفاقی نیافتاده. اگر ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون تومان پول شما یکسال دست یک نفر باشد فقط سود بانکی آن ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان می شود دیگر این منّتی ندارد که دبدبه و کبکبه کنیم که فلانی شهر را خانه خراب کرد.

 

نائب رئیس شورای شهر نقده تصریح کرد: در کمیسیون مزایده مناقصه پروژه تلویزیون های شهری به مناقصه گذاشته می شود و یکی از همشهریان نقده ای هم در این مناقصه شرکت می کند و ۷۰ میلیون تومان قیمت میدهد منتها میگوید که قطعات من چینی است. اما پیمانکاری که کار نصب تلویزیون های شهری را انجام داد قیمت ۱۵۵ میلیون تومانی میدهد و برنده می شود دلیل هم این بود که گفته میشد قطعات نصب شده تایوانی خواهد بود. در مصوبه شورا هم آمده است که اعضای شورای شهر با واگذاری پروژه موافق است بشرطی که تمامی قطعات آن تایوانی باشد.

 

بابوسه با بیان اینکه ” از تهران استعلام کردیم و متوجه شدیم قیمت تمام شده یک تلویزیون شهری نهایتا به ۷۰ میلیون تومان میرسد.” گفت: بعد از نصب تلویزیون شهری بعنوان مسئول کمیسیون تحویل از تلویزیون بازدید کردم و دیدم که چیپ، ماژول و پاور نصب شده ساخت چین هستند و این برخلاف قرارداد شوراست. اعضای شورا هم تصمیم گرفتند قرارداد تحویل را امضاء نکنند. با پیش آمدن این مشکل پیمانکار حاضر شده بود تا ۴۰ میلیون تومان تخفیف بدهد. مگر در یک تلویزیون چقدر سود وجود دارد که پیمانکار حاضر است از ۴۰ میلیون تومانش صرف نظر کند؟

 

وی تأکید دارد حکمی که دادگاه صادر کرده مراحل اولیه دادرسی است که هنوز حق اعتراض و واخواهی برای شهرداری وجود دارد.

 

گفتنی است طبق اخبار تأیید نشده، شهرداری نقده دست کم در ۲۰ پرونده محکوم شده که برخی از آنها بصورت غیابی است و در پرونده اخیر هم برخی افراد مطلع میزان جریمه شهرداری را علاوه بر پرداخت اصل هزینه قرارداد (در حدود ۲۴۰ میلیون تومان) تا ۸۰ میلیون تومان برآورد کردند.

 

انتهای پیام/