طبق آخرین اخبار رسیده به دست خبرنگار سولدوز خبر، دولت همچنان اصرار دارد تا فریدون همتی استاندار قزوین بعنوان استاندار آذربایجان غربی معرفی شود اما مخالفت قاطع مجمع نمایندگان استان و شخصیت های سیاسی تا این لحظه مانع این انتصاب شده است.

 

در رایزنی هایی که هم اکنون در جریان است احتمال معرفی محمدامین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور بعنوان استاندار آذربایجان غربی وجود دارد هر چند ابقاء قربانعلی سعادت هم دو از ذهن نیست.

 

 

فریدون همتی کیست؟

وی اصالتا لر، شیعه و اهل ایلام است و تجربه نمایندگی در مجلس هفتم را هم دارد. همتی که اکنون استاندار قزوین است مدتی هم سرپرست استانداری قم بود و بعنوان مشاور ارشد وزیر کشور هم فعالیت دارد.

 

برخی خبرنگاران قزوینی درباره ویژگی های سیاسی وی میگویند: او پس از انتصاب بعنوان استانداری قزوین تمامی مدیران اصولگرا را بدون توجه به تخصص آنها از سمت هایشان برکنار کرد. هر چند اصلاح طلب افراطی نیست اما بسیار حرف گوش کن است و حتی فرماندارانی که در جریان فتنه ۸۸ نقش مؤثر داشتند روی کار آورد. وی براحتی تحت فشار قرار می گیرد و تسلیم می شود. فریدون در دنیای آمار و ارقام سیر میکند و گزارش هایی که درباره اشتغال میدهد غیر واقعی و متوهمانه است و تا کنون هیچ حرکت قابل تقدیری در زمینه اقتصادی و فرهنگی برای قزوین انجام نداده است.

 

انتهای پیام/