به گزارش سولدوز خبر، از زمانی که سینماهای ایران و فرهنگ نقده بطور کامل تعطیل شد بیش از ۱۶ سال میگذرد. در حدود ۳ سال قبل سینما فرهنگ با تغییر کاربری به تجاری حالا تبدیل به فروشگاهی بزرگ شده و سینما ایران هم ویران شده.

 

در بهار سال ۹۰ زنجانی نماینده وقت مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به وزیر ارشاد از او خواسته بود تا بجای صرف هزینه های میلیونی برای برگزاری جشن در پایتخت به فکر سینماهای تعطیل شده باشد. از جمله سه سینمای تعطیل در نقده و اشنویه.

 

در سال ۹۱ مسئولان و جمعی از اصناف نقده در بازدیدی که از محل سینمای تعطیل داشتند راهکار بازسازی شدن سینما ایران در قالب سالن دو منظوره فرهنگی هنری را بررسی کردند اما به نتیجه نرسید.

 

این کشمکش ها ادامه داشت تا اینکه در تابستان سال ۹۵ رئیس اداره تبلیغات اسلامی از احتمال احیاء سینمای نقده بر اساس تفاهم شهرداری نقده با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد. بر اساس این تفاهم قرار بود کاربری زمین فعلی سینما ایران تبدیل به تجاری شود و در عوض آن، زمینی مناسب برای ساخت سالن پیشرفته سینما در اختیار حوزه هنری قرار داده شود. علاوه بر این شهرداری نقده برای احداث سینمای پنج بعدی با چند پیمانکار وارد مذاکرات شد که باز هم منجر به نتیجه نشد.

 

با وجود همه تلاش های ناکام و ناکافی که برای احیاء سینما در نقده انجام شده، مردم همچنان در انتظار بازگشایی مجدد تنها یادگار خوش سال های گذشته شان هستند و هر سال فشار افکار عمومی برای به سرانجام رسیدن این موضوع بیشتر می شود.

 

انتهای پیام/