اکبر محمدیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده علت پایان زود هنگام جشنواره بین المللی فیلم سبز در نقده را عدم استقبال عمومی از آن عنوان کرد و به خبرنگار سولدوز خبر گفت: استقبال سرد مسئولان و نخبگان محیط زیستی باعث شد از ادامه کار جشنواره که مخاطبی هم نداشت صرف نظر کنیم.

 

او در پاسخ به این سوال که “چرا دعوت به موقعی از نخبگان و فعالان محیط زیست در این جشنواره انجام نشده” افزود: شاید نتوانستیم از ۲۰۰ نفر دعوت به عمل بیاوریم ولی از ۱۵۰ نفر متشکل از مسئولان ادارات به همراه خانواده هایشان و فعالان محیط زیست دعوت کردیم که متأسفانه اهمیتی به آن ندادند و تشکل ها هم دو نفر نماینده فرستادند.

 

محمدیان تصریح کرد: در همان روز اول در حدود ۷ فیلم اکران شد و هزینه اجرای یک تئاتر را هم پرداخت کردیم و قصد داشتیم از نوازندگان موسیقی محلی هم دعوت کنیم که به علت نبود مخاطب منصرف شدیم.

 

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده که به گفته خودش بخاطر بد برگزار شدن این جشنواره و عدم استقبال مخاطبان از شدت ناراحتی مریض شده ، گفته از مردم عادی انتظار نداشته از این جشنواره استقبال کنند اما از کسانی که دعوت شده بودند از جمله فرمانداری انتظار حضور در آن را داشته است.

 

وی علت عدم حضور فرماندار نقده را هم استقبال ضعیف از جشنواره اعلام کرد و گفت: من از عدم استقبال مدعوین این جشنواره بسیار متعجب و متأسفم.

 

محمدیان علت عدم حضور نخبگان محیط زیست از جمله انتخابی و خانم قاسمی که حائز جوایز بین المللی هستند را نرسیدن دعوتنامه به دستشان عنوان کرد و افزود: شاید دعوتنامه به درب منزلشان نرسیده باشد اما بصورت تماس تلفنی از آنها برای حضور در افتتاحیه دعوت کرده بودم که نیامدند هر چند فعالان خود جوش محیط زیست از نظر من نیاز به دعوت ندارند و هر جا که نام محیط زیست است باید حضور داشته باشند.

 

آنطور که رئیس حفاظت محیط زیست نقده می گوید در مدت زمان برپایی ناقص این جشنواره از ۱۰۰ فیلمی که قرار بود نمایش داده شود در حدود ۱۰ فیلم کوتاه اکران شده است.

 

انتهای پیام/