به گزارش سولدوز خبر، همین چند روز پیش بود که یکی از والدین محمدیاری از تنبیه فیزیکی فرزندش در مدرسه ای در این شهر خبر داد که با واکنش هشدار آمیز رئیس آموزش و پرورش نقده مواجه شد. با وجود این همچنان گزارش های متعددی از مدارس نقده و محمدیار میرسد که نشان میدهد برخی مدیران یا معلمان برخلاف آیین نامه و بخشنامه های آموزش و پرورش مبنی بر عدم تنبیه فیزیکی دانش آموزان، زودتر از آنچه تصور می شود در مقابل رفتارهای خارج از حوصله کنترلشان را از دست می دهد و اقدام به ضرب و شتم دانش آموزان می کنند.

 

در تازه ترین مورد از این دست، پدر یکی از دانش آموزان هنرستانی در گفتگو با خبرنگار سولدوز خبر از تنبیه نسبتا شدید فرزندش توسط مدیر مدرسه خبر داد. او می گوید مدیر مدرسه بخاطر شیطنتی که پسرش انجام داده دست کم به مدت ۵ دقیقه این دانش آموز کلاس دهمی را زیر مشت و لگد گرفته و باعث آسیب دیدن چشم و قسمت هایی از بدنش شده است.

 

همچنین یکی دیگر از شهروندان به سولدوز خبر گفته اخیرا در جلسه اولیاء و مربیان، مسئولان مدرسه به آنها مؤکدا گفته اند که دیگر حوصله درس دادن به دانش آموزان را ندارند و باید والدین در منزل به تکالیف درسی دانش آموزان رسیدگی کنند. این در حالیست که برخی دانش آموزان هم از بی میلی تعداد محدودی از معلمان برای تدریس در کلاس خبر می دهند و علت آن را تشویق دانش آموزان برای حضور در کلاس های خصوصی عنوان می کنند.

 

با بررسی اجمالی مطالبات بر زمین مانده فرهنگیان و عدم توجه دراز مدت دولت ها به مسائل معیشتی در آموزش و پرورش نمی توان رابطه بین افزایش مشکلات رفتاری در مدارس با کم توجهی به وضع اقتصادی معلمان را منکر شد.

 

انتهای پیام/