به گزارش سولدوزخبر، پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر “طلوع” اردبیل امسال در حالی آغاز به کار کرد که ۱۱ اثر از استان های مختلف کشور به این جشنواره راه یافته بودند. از شهرستان نقده هم دو اثر با نام های “صادق” به کارگردانی شهریار نیریز در بخش تئاتر صحنه ای و گلفروش به کارگردانی شهرام حصاری در بخش تئاتر خیابانی بعنوان نمایندگان استان آذربایجان غربی در این جشنواره شرکت کردند.

 

نمایشنامه “صادق” با نویسندگی و کارگردانی شهریار نیریز از میان ۱۱ اثر از استان های مختلف شرکت کننده در جشنواره منطقه ای طلوع اردبیل، بعنوان اثر منتخب به جشنواره بین المللی تئاتر مهرآیین معلولین راه یافت.

 

گفتنی است هنرمندان نقده که بعنوان نمایندگان آذربایجان غربی در جشنواره طلوع شرکت کرده بودند، موفق به کسب جوایز متعدد در بخش نویسندگی، کارگردانی، بازیگری، طراحی صحنه و لباس شدند.

 

بر اساس رأی داوران، نمایش “صادق” به نویسندگی و کارگردانی شهریار نیریز نقدهی رتبه اول نویسندگی و رتبه دوم کارگردانی، رتبه اول بازیگری توسط زن مژگان گلدوست، رتبه دوم بازیگری مرد توسط شهرام خلیلی، رتبه دوم طراحی صحنه پوستر و بروشور برگزیده را کسب کرد.

 

نمایش خیابانی گل فروش هم به نویسندگی و کارگردانی شهرام حصاری رتبه اول طرح و ایده، رتبه اول بازیگری زن توسط مژگان گل دوست را کسب کرد.

 

انتهای پیام/