به گزارش سولدوز خبر، نزدیک ۲۰ روز از زلزله ویرانگر کرمانشاه می گذرد. این حادثه با تمام تلخی و جانکاهی اش همه ایران را برای کمک به زلزله زدگان بسیج کرد.

 

رفته رفته بازسازی مناطق حادثه دیده نظم بیشتری به خود می گیرد و حالا در تازه ترین اقدام، سپاه شهداء استان آذربایجان غربی مسئولیت رفع برخی مشکلات روستاهای منطقه “ثلاث باباجانی” از جمله بازسازی دست کم ۲۰ منزل تخریب شده خانواده های تحت پوشش کمیته امداد را بر عهده گرفته است.

 

نیروهای بسیجی و سپاهی آذربایجان غربی تقریبا از همان روزهای اول به منطقه اعزام شدند و حالا با برعهده گرفتن این مسئولیت جدید برنامه منظم تری تا بهار امسال پیش رو دارند.

 

آنطور که فرمانده سپاه نقده به خبرنگار سولدوز خبر گفته کانکس، وسائل گرمایشی، تانکر سوخت، تانکر آب، گالن آب و مواد غذایی دیر فاسد شدنی از جمله کمک هایی است که باید در این مرحله به دست مردم زلزله زده برسد و مردم می توانند کمک هایشان را ظرف ۱۰ روز آینده به سپاه تحویل دهند.

 

همچنین افرادی که در حرفه ساختمان سازی سررشته دارند می توانند با معرفی خودشان به سپاه در قالب گروه های جهادی به مناطق زلزله زده اعزام شوند و خیرینی هم که توانایی تهیه کانکس داشته باشند می توانند با هزینه سپاه شهداء آن را به مردم زلزله زده برسانند.

 

انتهای پیام/