به گزارش سولدوزخبر، حجت الاسلام حیدری زاد امام جمعه نقده در خطبه های امروز نمازجمعه نقده با محکوم کردن اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: به قول سید حسن نصرالله ما حتی طویله ای به اسم اسرائیل نمی شناسیم چه برسد به اینکه سرزمینی به این نام را بخواهیم به رسمیت بشناسیم.

 

او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده بودند اعلام قدس بعنوان پایتخت اسرائیلی نشان دهنده ضعف آمریکا و اسرائیل است افزود: نه اینکه آنها بخواهند این کار را از سر قدرت انجام دهند بلکه از آنجا که همه طرح های آنها در اقصی نقاط جهان از جمله خاورمیانه شکست خورده و مورد انتقاد جهان هستند خواستند با این تصمیم نابخردانه دوباره خودشان را در دنیا مطرح کنند.

 

خطیب جمعه نقده تصریح کرد: جهان اسلام راهی جز مبارزه و مقاومت برای پیروزی بر غده سرطانی اسرائیل ندارد و به امید خدا به زودی جهان اسلام آزادی قدس را جشن خواهد گرفت.

 

حجت الاسلام حیدری زاد با بیان اینکه “ابهت پوشالی آمریکا زمانی که امام فرمود آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند، شکست” گفت: زمانی مقامات کشورها برای ملاقات با سران آمریکا تنشان می لرزید اما سردار سلیمانی حتی به نامه رئیس سازمان سیا که از سر عجز برای او نوشته بود اهمیت نداد که آن را بگیرد و بخواند.

 

امام جمعه نقده همچنین به تحولات اخیر یمن اشاره کرد و کشته شدن علی عبدلله صالح رئیس جمهور یمن را خنثی کننده توطئه خطرناکی دانست که قرار بود با حمایت های کشورهای ائتلاف علیه یمن و با خیانتکاری های صالح شکل بگیرد.

 

گفتنی است پس از برگزاری نمازجمعه این هفته، نمازگزاران نقده همزمان با سراسر ایران و جهان اسلام با برپایی راهپیمایی “جمعه خشم” اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

 

انتهای پیام/