به گزارش سولدوز خبر، سرمایه گذاری در شهرستان نقده از سال های دور با چالش ها و اما و اگرهای بسیار دست و پاگیری همراه بوده است بطوریکه به اذعان اکثر سرمایه گذاران، عدم انعطاف برخی مسئولین استانی و یا غیربومی شهرستان نقده باعث فرار سرمایه از منطقه سولدوز شده است.

 

پیش تر به داستان چند سرمایه گذار بومی در نقده اشاره کردیم که گلایه هایی از رفتار مسئولین در قبال سرمایه گذاری های آنان داشتند و آروز می کردند کاش در جای دیگری سرمایه گذاری کرده بودند با همه این ها برخی ها هنوز هم ترجیح می دهند با سرمایه گذاری در اینجا، نام سولدوز را پرآوازه کنند و زنده نگه دارند.

 

یکی از بدترین خاطرات فرار سرمایه گذار در نقده، تعطیل شدن امکانات رفاهی در اطراف سد حسنلو بود. در حالیکه سه جوان (دو نفر بومی) دست به دست هم داده بودند و با خرید تعدادی قایق موتوری، پدالی و شاتل قصد داشتند سد حسنلو را تبدیل به قطب تفریحی شمالغرب کشور بکنند اما سنگ اندازی های مسئولان استانی و شهرستانی امور آب و سایر دستگاه ها، در نهایت آنجا را به تعطیلی کشاند.

 

این بار هم یک سرمایه گذار که به گفته خودش قصد داشت در نقده کارخانه تولید خمیر دندان احداث کند، با شنیدن جواب سربالای مسئولان استانی و عدم همکاری مسئولین شهرستانی راهش را کج کرد و به کرج رفت.

 

“سعید زاری” سرمایه گذار تولید خمیر دندان، در این باره به خبرنگار #سولدوزخبر می گوید: با یک شرکت آلمانی برای خرید مواد اولیه وارد مذاکره شدم و قصد داشتم با احداث کارخانه در منطقه سولدوز دست کم برای ۱۵ تا ۲۰ نفر بصور مستقیم شغل ایجاد کنم اما وقتی برای مجوز اقدام کردم معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی به من گفت “مگر اینجا پایتخت است که از این کارها بخواهی انجام دهی؟ نمیشود!”

 

او می افزاید که با فرماندار نقده هم در زمان بهره برداری از بازارچه کالاهای مرزی وارد مذاکره شد و وی هم قول همکاری داد اما در نهایت هیچ قدمی برداشته نشد.

 

حالا آنطور که این سرمایه گذار میگوید، کارخانه اش را با کمک یک سرمایه گذار دیگر در کرج به راه انداخته و برای حدودا ۴۰ نفر بطور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است.

 

آقای زاری گفته باز هم قصد دارد قدمی برای سرمایه گذاری در نقده بردارد اما اگر این بار هم مسئولان کارشکنی کنند برای همیشه قید سرمایه گذاری در منطقه سولدوز را خواهد زد.

 

انتهای پیام/