سرهنگ منصور یوسفی معاون هماهنگ کننده سپاه نقده از آغاز به کار تیم های پزشکی و سلامت روان با ابتکار بسیج و همکاری هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی و تأمین اجتماعی خبر داد و به خبرنگار سولدوز خبر گفت: طرح شهید رهنمون در راستای اعتلای نام بسیج و با هدف خدمت رسانی در عرصه بهداشت و درمان به مناطق محروم طراحی و اجرا شده است.

 

از اهداف مهم این طرح، فعال سازی تیم های آموزشی، بهداشتی و درمانی در مناطق مشخص شده و محروم است که تیم های پزشکی بصورت دوره ای از مناطق تحت پوشش سرکشی می کنند تا مسائل و مشکلات تغذیه ای، بهداشتی، درمانی و آموزشی مردم را بطور مستمر و دقیق پایش کنند.

 

یوسفی افزوده در این طرح که فعلا استارت آن دو دهستان حسنلو و بیگم قلعه زده شده دو تیم متشکل از یک متخصص، پرستار، بهورز و کارشناس روانشناسی حضور خواهند داشت و هر ماه یکبار ویزیت رایگان هم ارائه می شود.

 

او همچنین تصریح کرد: پزشکانی که مایل به همکاری با سپاه در این طرح هستند میتوانند با عضویت در بسیج پزشکی به کمک مردم محروم بشتابند.

 

به گفته معاون هماهنگ کننده سپاه نقده تیم های پزشکی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح به مرور زمان به پنج تیم ارتقاء داده می شود و بنا به نیاز مردم قابلیت تبدیل شدن به تیم های فوق تخصصی را هم دارند.

 

انتهای پیام/