به گزارش سولدوزخبر، عصر روز گذشته یک واحد آپارتمانی در مجتمع آپارتمانی زمرد اسکان نقده دچار آتش سوزی شد. این حادثه در حالی اتفاق افتاد که اهالی خانه مثل سایر شهروندان در روز سیزده فروردین به دل طبیعت رفته بودند و در نبود آنها آتش تقریبا همه وسایل منزل را نابود کرده است.

 

مختار میرزایی رئیس آتشنشانی نقده در گفتگو با خبرنگار #سولدوزخبر میگوید بررسی های اولیه نشان می دهد که احتمالا علت اصلی این حادثه اتصال برق باشد.

 

این واحد آپارتمانی در طبقه سوم قرار داشت و آنطور که یکی از همسایگان به خبرنگار سولدوزخبر گفته آنها صبح دیروز کمی بعد از رفتن اهالی خانه به سیزده به در متوجه دود شدند و برای جلوگیری از آتشسوزی اقدام به قطع برق این واحد می کنند اما از آنجایی که متوجه آتشسوزی نمی شوند به آتشنشانی اطلاع نمی دهند.

 

یکی دیگر از ساکنان این آپارتمان اتفاقی مشابه این حادثه را که برای خودش اتفاق افتاده توضیح می دهد و می افزاید: چند وقت پیش همسرم در خانه متوجه بوی سوختن چیزی می شود اما منشاء آن را نمی تواند پیدا کند وقتی من منزل آمدم متوجه شدم بوی سوختن از جعبه فیوزهاست. موقع باز کردن جعبه فیوز آتش از آن بیرون زد و به زحمت توانستم خاموشش کنم.

او علت اتفاقی که برای خودش افتاده را سیستم ضعیف سیم کشی ساختمان و استفاده ناصحیح از فیوزهایی میداند که برای هر واحد آپارتمانی به کار رفته است.

 

این ساکن آپارتمان های زمرد اسکان نقده پس از تعویض فیوزها و ترمیم سیمکشی احتمال آتشسوزی بخاطر اتصال برق را از بین برده است اما معلوم نیست اگر یکی دیگر از واحدهایی که اقدام به اصلاح سیم کشی آپارتمانش نکرده است دچار آتشسوزی شود چقدر خسارت ممکن است به واحدهای دیگر وارد کند.

 

انتهای پیام/