به گزارش سولدوزخبر، با حاشیه دار شدن موضوع مدیریت اداره ورزش و جوانان نقده و گلایه های کم سابقه بخشی از جامعه ورزشی به ویژه قهرمانان ملی و آسیایی از کاستی های این اداره در رسیدگی به ورزش و جوانان، و بوجود آمدن بحث ۳ میلیارد تومان بودجه عمرانی ورزشی نقده همه نگاه ها به مصاحبه مردادماه ۹۶ نوروز علیمردان رئیس اداره ورزش و جوانان نقده با سولدوز خبر معطوف شد. وی در آن گفتگو تأکید کرده بود که “با پیگیری های مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی، نماینده مردم در مجلس و فرماندار شهرستان نقده، بودجه ۳ میلیارد تومانی برای امورات عمرانی در اختیار اداره ورزش و جوانان نقده قرار گرفت”

 

اما وقتی دامنه اعتراض ورزشکاران به مدیریت علیمردان اوج گرفت و خواستار پاسخگویی او درباره نحوه هزینه کرد ۳ میلیارد تومان شدند، وی در ابتدا سعی کرد با عقاب نشان دادن خودش، منتقدان را تحقیر کند اما در نهایت وقتی حربه هایش برای منحرف کردن افکار عمومی کارگر نیافتاد سعی کرد از فرصت همایش بزرگ پیاده روی که عمده مردم به خاطر شرکت در قرعه کشی خودروی پراید در آن شرکت کرده بودند، به نفع خودش استفاده کند و دست به مظلوم نمایی بزند. علیمردان در این همایش که مدیرکل اداره ورزش و جوانان و فرماندار شهرستان هم او را همراهی می کردند نه تنها منکر دریافت ۳ میلیارد تومان شد و ادعا کرد اداره ورزش نقده ۸۰ میلیون تومان به او بدهکار است! بدهی ای که هر سال آن را عنوان می کند.

شاید او با این حربه می خواست مدیرکل اداره ورزش و فرماندار نقده را در حضور جمعیت با خود همراه کند اما سخنان سرزنش گونه فرماندار شهرستان نقده و مدیرکل اداره ورزش آذربایجان غربی باز هم رشته های نوروز علیمردان را پنبه کرد.

 

در نهایت رئیس اداره ورزش و جوانان دست به شکایت از سولدوزخبر زد اما موضوع شکایت او درباره ماجرای ۳ میلیارد تومان نبود بلکه او از این ناراحت است که چرا سولدوزخبر از اداره تحت مدیریت وی با عنوان “بنگاه معاملاتی ورزش و جوانان نقده” یاد کرده است. این شکایت از نظر سولدوزخبر تنها به منظور تهدید این رسانه برای عدم پیگیری ماجرای ۳ میلیارد تومان است وگرنه چرا در حالیکه او این ماجرا را تکذیب می کند و سولدوزخبر روی آن تأکید دارد شکایتی در این باره تسلیم مراجع قضایی نکرده است؟ پاسخ این شبهه روشن است.

 

اکنون دو فرضیه وجود دارد که قبول یا رد آن برعهده افکار عمومی شهرستان نقده است:

 

فرضیه اول: ماجرای ۳ میلیارد تومان ساخته و پرداخته ذهن رئیس اداره ورزش و جوانان نقده بود تا از این طریق ضمن خدمت به عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده در مجلس، جایگاه او را بزرگ نشان دهد و به منتقدانش نشان دهد که او چه خدمات ارزشمندی برای ورزش نقده انجام داده است. قبول این فرضیه یعنی علیمردان در مصاحبه مردادماه خودش بطور آگاهانه به مردم اطلاعات دروغ داده است.

 

فرضیه دوم: اداره ورزش و جوانان نقده ۳ میلیارد تومان را دریافت کرده و آن را در محلی غیر از ورزش شهرستان هزینه کرده و حالا که ورزشکاران و رسانه ها پیگیر این همه پول هستند مجبور است با توسل به حربه های مختلف آن را تکذیب کند تا خودش از زیر فشار پاسخگویی برهاند. قبول این فرضیه هم به معنای آن است که او دارد خودش را سپر بلای اشخاص دیگر می کند اما اینکه چه سودی برای او خواهد داشت بر ابهام این فرضیه می افزاید.

 

 

سولدوزخبر بر اساس رسالت خبری خودش همچنان به پیگیری سرنوشت مبهم ۳ میلیارد تومان بودجه ورزشی ورزشکاران شهرستان نقده خواهد پرداخت.

 

انتهای پیام/