به گزارش سولدوزخبر، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه نقده در نشست شورای اداری که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد ضمن تمجید از دکتر قاضی زاده به عنوان “وزیری که پای کار است” تأکید کرد که بنا به فرمایش و تعابیر مقام معظم رهبری برای رسیدن به توسعه و موفقیت همه باید حامی دولت باشند.
وی همچنین چند درخواست مهم هم از وزیر بهداشت کرد از جمله “ایجاد انگیزه برای پزشکان متخصص تا شوق ماندن در این شهرستان را داشته باشند، به موقع پرداخت شدن کارانه پزشکان، تقویت دانشکده پرستاری، جذب نیروهای کارآمد و متخصص و رفع کمبودهای بیمارستان زنان از جمله نیاز به تأمین متخصص سونوگرافی و رادیولوژی و رفع مشکلات و محدودیت های فوریتهای پزشکی نقده.”

مرتضی فرامرزی فرماندار نقده تلاش های صورت گرفته در این شهرستان را “انقلابی در عرصه خدمت رسانی و زیرساخت ها” برشمرد و گفت: از سال ۹۳ تاکنون در حدود ۴۸ میلیارد تومان در نقده هزینه شده است.
او در حضور استاندار آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی این استان از وزیر بهداشت خواستار افزایش سقف خدمات بیمه سلامت شد تا پزشکان در هنگام ارائه خدمات با محدودیت های کمتری مواجه باشند.
فرامرزی همچنین افزود: با وجود آنکه نقده تآمین کننده خدمات درمانی شهرهای اشنویه و پیرانشهر هم هست اما از نظر شاخص های سلامت زیر میانگین استانی قرار دارد.

عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در هنگام برگزاری آیین کلنگ زنی توسعه بیمارستان نقده با تأکید بر اینکه تلاش دارد تا نقده را قطب درمانی جنوب استان آذربایجان غربی کند از وزیر بهداشت قول گرفت تا هزینه میلگردهای مورد نیاز برای این پروژه که دستکم ۶ میلیارد تومان برآورد شده است را تأمین کند.

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هم با بیان اینکه برای اجرای طرح توسعه بیمارستان نقده قبلا ۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است تصریح کرد اگر وزیر بهداشت ۶ میلیارد هزینه میلگرد را تأمین کند قول میدهم این پروژه را در اسرع وقت به سرانجام برسانم.

وزیر بهداشت در پاسخ به درخواست های مسئولان نقده و با توجه به گزارش های ارائه شده در زمینه شاخص های سلامت در این شهرستان تأکید کرد که با پایان یافتن طرح توسعه بیمارستان نقده این شهرستان تازه به میانگین سلامت ملی می رسد.
دکتر قاضی زاده ضمن تأیید سختی خدمت در مناطق محروم برای پزشکان متخصص این را افزود که مردم در مناطق محروم هم مهربان تر هستند و هم توقع کمتری دارند.

او گفت منابع موجود در اختیار دولت و مجلس محدود است و نمی توان پاسخ همه کشور را داد بنابراین نیاز به اولویت بندی دارند.

گفتنی است وزیر بهداشت پس از صرف ناهار در اشنویه راهی مهاباد شد.

 

انتهای پیام/