به گزارش سولدوزخبر، یادواره شهدای روستای قلعه لر صبح روز دوشنبه ۹ مهر ماه در مسجد این روستا برگزار شد.

 

سرهنگ پاسدار برنا فرمانده سپاه شهرستان نقده که بعنوان یکی از سخنرانان به این مراسم دعوت شده بود با تأکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح از جمله سپاه و ارتش در حراست و پاسداری از مرزهای ایران اسلامی گفت: بچه های شما در سپاه در عرصه های مختلف نظامی، فرهنگی، عمرانی، سازندگی و پزشکی، محرومیت زدایی در نوارهای مرزی و ایجاد امنیت پایدار بی وقفه در تلاش می کنند.

 

او با بیان اینکه سپاه در کنار دولت در عرصه های سازندگی و پزشکی پیشتازی می کند افزود: به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی جشن چهل سالگی انقلاب را باشکوهتر از هر زمانی خواهیم گرفت و برخلاف خواست سردمداران آمریکا و اسراییل حتی نسلهای آینده هم سالگرد پیروزی انقلاب را جشن خواهند گرفت.

 

برنا با تأکید بر اینکه سپاه یار و یاور مسلمانان و آزادگان جهان است و هر جا به کمک سپاه نیاز باشد همانجا حضور می یابیم، به ماجرای شکست داعش در عراق اشاره کرد و گفت: ماموستاهای عزبز آیا یادتان هست داعش در اطراف اربیل تردد میکردند و بجز بچه های سپاه کسی برای مقابله آنجا نبود. بجز سپاه چه کسی ساکنان اربیل و دهوک را نجات داد. وظیفه سپاه نجات بشریت است. ماموستاها باید این مسائل را تبیین کنند و میکنند.

 

فرمانده سپاه نقده اصرار دولتمردان آمریکایی بر تحریم های اقتصادی را نشانه به بن بست رسیدن توطئه های آنان علیه ملت ایران و نظام اسلامی دانست و مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را وحدت، حفظ انسجام و پیشرفت در عرصه های مختلف علمی، صنعتی و اقتصادی برشمرد و تصریح کرد: امروز تفرقه ای بین مردم نیست هر چند مزدوران آمریکا و اسرائیل تلاش می کنند که بین مسلمانان تخم تفرقه و نفاق بکارند.

 

وی براه انداختن جنگ های نیابتی را و پرورش داعش را یکی از حربه های دشمنان برای مقابله مسلمانان و جبهه مقاومت ارزیابی کرد و افزود: داعشیان به نام اسلام سر می برند، به نوامیس مردم تعرض می کنند و اماکن مقدس را به آتش می کشند، تا بتوانند چهره ای مخدوش از اسلام و مسلمان به دنیا ارائه دهند و پروژه اسلام هراسی را کامل کنند.

 

فرمانده سپاه نقده در ادامه سخنان خود به موضوع فضای مجازی اشاره کرد. برنا با تأکید بر مدیریت فضای مجازی گفت: امروز دشمنان می خواهند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی پایه های اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی را سست و بجای آن فرهنگ غربی را جایگزین کنند بنابراین نیاز است تا ضمن برخورد و مدیریت آگاهانه این فضا، جوانان را هم با آسیب های آن آشنا کنیم.

 

گفتنی است این اولین یادواره شهدای روستای قلعه لر پس از انقلاب اسلامی در این روستا بود که به درخواست اهالی، روحانیون و ریش سفیدان قلعه لر برگزار شد.

 

فرمانده سپاه نقده به همراه فرماندار و دادستان این شهرستان در حاشیه این یادواره ضمن عیادت از یک بیمار سرطانی و دیدار با خانواده یک پیشمرگ بسیجی از ویزیت رایگان اهالی روستای قلعه لر هم بازدید کردند.

 

انتهای پیام/