به گزارش سولدوزخبر، سال ۱۳۸۸ بود که ۱۵۰۰ نفر از خانواده های شهداء جانبازان و رزمندگان شهرستان نقده از طریق بنیاد تعاون سپاه ۳۸ هکتار زمین برای مسکن سازی خریداری کردند. حالا سال ۹۷ شمسسی است و تقریبا نزدیک به ۱۰ سال از آن روز می گذرد و اعضا همچنان چشم انتظارند. این قطعه زمین ۳۸ هکتاری هنوز وارد محدوده شهر نشده و اجازه تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی هم داده نمی شود.

مدیر تعاونی زمین های بسیجیان در گفتگو با سولدوزخبر گفته ” تمام مراحل اداری اش تقریبا تمام شده. الان منتظر تشکیل جلسه مدیریت برنامه ریزی استان در این باره هستیم. فرمانداری هم موضوع را بطور جدی پیگیر است و با توجه به اینکه وزیر دستور داده و نظر مسئولان تهرانی هم مساعد است فکر میکنم اواخر همین ماه در اورمیه تعیین تکلیف شود.”

دولت پناه افزود: این زمین ۳۸ هکتاری را قبلا بنیاد تعاون برای ۱۵۰۰ عضو خود خریداری کرده بود یعنی بنده که آن زمان فرمانده سپاه بودم هیچ نقشی در این باره نداشتم. یکسال و نیم بعد آن را به من سپردند. با مساعدت آقای فرامرزی فرماندار نقده، شورا و شهردار مشکلات اساسی این زمین حل شد.

او با بیان اینکه ” برای حل این مسئله با فرماندار و شورا به تهران رفتیم و موفق شدیم هشت هکتار از زمین را که خارج از محدوده بود وارد محدوده کنیم” تصریح کرد: با توجه به اینکه برای ورود بقیه زمین به محدوده اعتراض و پیگیری کردیم قرار شد این موضوع دوباره در کمیسیون رسیدگی شود. تمام زمین در کمیسیون تصویب شده، در مسکن و کمیته زیربنا و سایر کمیته ها، حالا منتظر یک جلسه مدیریت برنامه ریزی هستیم و احتمالا اواخر این ماه کارها در استان تمام و به تهران ارسال شود.

بهرامی رئیس اداره راه و شهرسازی نقده هم به سولدوزخبر گفته پرونده زمین های بسیجیان به تهران ارسال شده و در حال اخذ مجوز است.

گفتنی است در پاییز سال ۹۵ هم امیر دولت پناه مدیر هیئت مدیره مسکن رزمندگان اسلام در مصاحبه با سولدوزخبر گفته بود که “مشکلات این تعاونی در سراشیبی حل شدن قرار گرفته و پس از موافقت شورای شهر و شهرداری نقده و تصویب در کمیسیون ماده ۵ استان، پرونده زمین ها به تهران ارسال شده است. او تأکید کرده بود که وزارت مسکن به طرح داخل محدوده شدن زمین ها موافقت کرده و نماینده هم قول پیگیری داده.”

دولت پناه همچنین در زمان زمامداری سعادت،(استاندار سابق) به سولدوزخبر گفته بود: استاندار پیگیر این مشکل است و وزارت مسکن در سال ۹۰ برای داخل محدوده شدن زمین ها دستورات لازم را داده است و اعضا با رسیدن مشکلات به انتهای کار، باید منتظر قرعه کشی باشند.

انتهای پیام/