به گزارش سولدوزخبر، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه شهرستان نقده در این همایش با اشاره به تقارن هفته وحدت و هفته بسیج، وحدت میان امت اسلامی را برای دشمنان قسم خورده جهان اسلام غیرقابل تحمل برشمرد و گفت: وحدت بین مذاهب و اقوام اسلامی مایه نشاط، امنیت و پیشرفت جهان اسلام است.

 

وی با بیان اینکه “قرآن خطاب به همه انسانهاست و پیام آن فرا زمانی و فرا مکانی است” افزود: خداوند انسانها را در طوایف و نژادهای مختلف آفرید تا یکدیگر را بشناسند و اختلافات باید موجب رحمت و ایجاد فرصت باشد نه تهدید.

 

سرهنگ علی برنا فرمانده سپاه شهرستان نقده هم در ابتدای این مراسم با یادآوری فرمایشات حضرت امام خمینی درباره عشایر که فرموده بودند “عشایر ذخایر انقلابند” گفت: این شعار هنوز هم تازگی دارد و عشایر ما مرزدارانی شجاع و امین هستند که از سرحدات کشور دفاع می کنند.

 

وی با اشاره به نقش تولید محور در سبک زندگی عشایر افزود: عشایر همواره تولید کننده بودند و برخی اقلام و لبنیات مورد نیاز کشور توسط همین عشایر تولید و به بازار مصرف ارائه می شود اما با این وجود مشکلاتی هم برای عشایر در هنگام کوچ ایجاد می شود که مسئولان باید نسبت به رفع آن اهتمام جدی داشته باشند.

 

سرهنگ برنا با تأکید بر اینکه “مردم در تثبیت امنیت پایدار نقش اساسی دارند” از تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب کشور خبر داد و تصریح کرد: هدف دشمن از ایجاد اختلاف با ابزار قومیت و مذهب، برهم زدن امنیت پایدار کشور است.

 

فرمانده سپاه نقده با مقایسه میزان رشد و بینش سیاسی دو ملت ایران و آمریکا و رهبران این دو کشور گفت: ملت آمریکا بواسطه رهبران فاسدشان شناخت و اطلاعات درستی از سایر ملت ها و معادلات جهانی ندارند در حالیکه مردم ایران بواسطه داشتن یک رهبر با بینش الهی توانسته تمام معادلات جهانی مستکبران را بر هم بزند و حالا بعنوان الگوی کشورها و ملت های ستم دیده قد علم کرده و ملت های جهان را نسبت به رویدادهای پیش رو آگاه می کند.

 

برنا مسئله مهم این روزهای جهان اسلام را جنگ یمن عنوان کرد و گفت: باید به داد مردم یمن برسیم و از آنها حمایت کنیم و هفته وحدت و بسیج را با حمایت از ملت مظلوم یمن آغاز خواهیم کرد.

 

ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت نقده هم در این مراسم، اختلاف بیانداز و حکومت کن را همچنان سرلوحه دشمنان اسلام دانست و گفت: اینکه ایران امروز تبدیل به قدرت بزرگ خاورمیانه شده بخاطر وجد اتحاد در این کشور است و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی هیبت ایران اسلامی را خدشه دار می کند.

 

گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده چند تن از شهدا و ایثارگران هم تجلیل شد.

 

انتهای پیام/