به گزارش سولدوزخبر، حجت الاسلام حسنلویی نماینده ولی فقیه در قرارگاه حمزه سیدالشهداء در این همایش گفت: اختلاف بینداز و حکومت کن راهکار اصلی دشمن برای مقابله با ماست. یکی از راه هایی که دشمنان در صدد نفوذ هستند مسائل احکام است.

 

وی با بیان اینکه ” در شیعه و چهار مذهب اهل سنت اختلافات فتاوایی فراوان است” افزود: چرا دشمن آمده در موضوعات فقهی ورود کرده و اختلافات موجود نزد فقها را برجسته می کند؟ چون می خواهد جنگ و دعوا راه بیاندازد.

 

نماینده ولی فقیه در قرارگاه حمزه سید الشهداء با تأکید بر اینکه “وحدت کلی در جامعه وجود دارد اما دشمن به دنبال این است که بتواند اختلافات را بزرگ کند” تصریح کرد: مثلا همین شیعه لندنی که وجود دارد اعتقادات شیعیان را دارد منتها می آید یکسری مسائل را آنقدر بزرگ میکند که جمهوری اسلامی را زیر سوال می برد. در کربلا و در روز اربعین برنامه هایی را انجام میدهند که هیچ مسلمان عاقلی آن را نمی پذیرد.

 

حجت الاسلام حسنلویی گفت: آن دشمن سرسختی که در زمان پیامبر(ص) بود و امروز هم هست به نام “یهود” و هیچ زمانی بر مسلمانان رحم نداشته است.

 

او با یادآوری اینکه “اختلاف فقهی را نمی شود حل کرد” افزود: جمهوری اسلامی به دنبال این نیست که بخواهد مذاهب دیگر را شیعه بکند. کسی سراغ جابجایی مذاهب نیست و کسی حرفی نزده و بنا نیست حرفی هم زده شود.

 

انتهای پیام/