به گزارش سولدوزخبر، پیش تر خبرهایی مبنی بر غیر مسافری بودن ایستگاه راه آهن نقده بر سرزبان ها بود. جبارعلی ذاکری معاون ساخت و توسعه راه آهن وزارت راه و شهرسازی گفته بود حتی اگر ایستگاه قطار افتتاح هم شود قطار مسافربری به آنجا نخواهد رفت چون تقاضایی در این باره نداشتیم!

او تأکید کرده بود که فعلا در این مسیر قطار باری تردد می کند چرا که تردد قطار مسافربری الزاماتی دارد که باید رعایت شود.

 

اما حالا مرتضی فرامرزی فراماندار شهرستان نقده می گوید همه اینها شایعات است و قطار مسافربری در ایستگاه نقده توقف می کند.

فرامرزی با بیان اینکه “ما همچنان پیگیر ارائه بلیط در ایستگاه قطار نقده هستیم.” به خبرنگار سولدوزخبر گفت: اینکه ابهامی وجود دارد درباره باری بودن ایستگاه نقده، من تکذیب میکنم. از ریلی که قطار سنگین باری حرکت میکند طبیعیست که قطار مسافری در آن راحتتر تردد میکند. من حتی قبل از افتتاح، این موضوع را از معاون وزیر راه که در استان مستقر بود پیگیری کردم و او هم از این شایعه متعجب بود. معاون وزیر هم تأیید کرد که خدمات مسافری در ایستگاه نقده ارائه میشود.

 

فرماندار نقده با اشاره به اینکه “مردم مشتاقند مسافتهای طولانی را با قطار طی کنند.” افزود: نمیتوانم قول بدهم که برنامه زمانبندی سفر تا عید نوروز در ایستگاه نقده ارائه میشود اما با توجه به پیگیری ها خیلی نسبت به این مورد خوشبینم.

 

فرامرزی همچنین تصریح کرد که شرکت راه آهن برای بکارگیری نیرو هم ورود میکند و احتمال دارد در این مقطع زمانی یکی دو نفر را از مراغه به ایستگاه نقده انتقال دهند تا در سال آینده نسبت به جذب نیرو برابر ضوابط اقدام شود.

 

انتهای پیام/