به گزارش سولدوزخبر، کارخانه قند نقده تقریبا از زمان تأسیس و واگذاری پر سر و صدایش به یکی از خبرسازترین طرح های اقتصادی منطقه سولدوز تبدیل شد بویژه اینکه منبع تأمین درآمد صدها خانوار شهرستان نقده است. در سال های اخیر شایعات مختلفی درباره واگذاری مجدد مالکیت آن بخاطر اختلافات مالی بر سر زبان ها افتاده بود که نه قابل رد و نه قابل تأیید بود. به همین بهانه امروز به سراغ “ابراهیم حیدری زاد” مدیر روابط عمومی کارخانه آذرقند نقده رفتیم تا سؤالاتی که تا امروز بی پاسخ مانده را جواب دهد.

 

✅ سولدوزخبر: شنیده شده که پس از سال ها کشمکش، مشکل و اختلاف مالی بر سر مالکیت کارخانه قند نقده بطور کامل حل شده. لطفا در این باره توضیح دهید.

🔹ابراهیم حیدری زاد: از زمانی که کارخانه توسط آقای احمدی خریداری شده هیچگونه واگذاری از اموال و سهام شرکت انجام نشده و ادعایی که مدعی در خصوص خرید سهام مطرح کرده بود از اساس باطل بود. در نهایت هم از ادعای خود عدول کرده و ادعایش نیز ساقط شده است. هیچ‌گونه مشارکتی با هر شخص حقیقی و حقوقی در قالب این شرکت وجود ندارد و تنها مشارکت در حوزه خرید و فروش محصولات کارخانه بوده است.

 

✅ سولدوزخبر: میزان مطالبات کارخانه قند نقده از دولت چقدر است و چه اقداماتی برای وصول این مطالبات انجام شده؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: مطالبات این شرکت از دولت از محل سوبسید و یارانه های شکر تولیدی تا آخر سال ۹۸ مبلغ ۲۰ میلیارد تومان می باشد. طبق دستورالعمل دولت پرداخت به صورت نقدی نیست و تنها می‌توان با بانکهای دولتی، سازمان امور مالیاتی و همچنین تامین اجتماعی تهاتر کرد. در پیگیری‌های انجام شده اعلام شد که هنوز دستورالعمل اجرایی آن ابلاغ نشده و همچنان در تعهد پرداخت دولت باقی است.

 

✅ سولدوزخبر: کارخانه قند نقده برای چند نفر بطور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: به طور مستقیم برای ۴۶۰ نفر و غیر مستقیم برای بیش از ۵ هزار نفر شغل ایجاد کرده است .

 

✅ سولدوزخبر: آیا برای توسعه کارخانه قند نقده بر اساس صنایع پایین دستی برنامه ای دارید؟ این برنامه ها کی اجرا می شود؟ شامل چه صنایعی خواهد بود و هزینه آن را چقدر برآورد می کنید؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: بله، با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و در سال “جهش تولید” سهامدار محترم در همین راستا و در جهت توسعه منطقه و اشتغالزایی، احداث کارخانه الکل سازی و راه اندازی کارخانه قند ریزی (تولید قند کله) و همچنین بسته بندی قندهای خرد شده در وزن های مختلف را در دستور کار دارد. عملیات احداث کارخانه الکل سازی هم شروع شده و دستگاه‌های آن را نیز خریداری کردیم و امیدواریم ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد. کارخانه قندریزی نیز به لطف الهی امسال فعالیت خود را شروع می کند که در این صورت کارآفرینی و اشتغال پایدار برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم محقق خواهد شد.

 

✅ سولدوزخبر: الان مدیریت فعلی کارخانه قند نقده بر عهده چه کسی است؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: مدیرعامل فعلی کارخانه قند نقده آقای مهندس ابوالفضل احمدی و سرپرست کارخانه هم آقای رضا جهانبخش می‌باشند.

 

✅ سولدوزخبر: یکی از مطالبات کشاورزان دریافت به موقع مطالبات شان است، امسال پیش بینی می کنید پرداخت مطالبات چغندرکاران به چه نحو باشد؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: با عنایت به اینکه تمام مطالبات کشاورزان در پایان سال ۹۸ تسویه شده و هیچگونه بدهی نیز در این خصوص وجود ندارد در سال جاری نظر کارفرما بر پرداخت به صورت نقدی می باشد.

 

✅ سولدوزخبر: یکی از مطالبات کشاورزان دریافت به موقع مطالبات شان است، امسال پیش بینی می کنید پرداخت مطالبات چغندرکاران به چه نحو باشد؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: با عنایت به اینکه تمام مطالبات کشاورزان در پایان سال ۹۸ تسویه شده و هیچگونه بدهی نیز در این خصوص وجود ندارد در سال جاری نظر کارفرما بر پرداخت به صورت نقدی می باشد.

 

✅ سولدوزخبر: فکر می کنید مهترین چالش پیش روی کارخانه قند نقده در آینده چه باشد؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: با توجه به برنامه افزایش ظرفیت کارخانه از ۳ هزار تن به ۵ هزار تن و همچنین احداث کارخانه الکل سازی و قندریزی و بسته‌بندی، به لطف و عنایت الهی و همکاری و همراهی مسئولین محترم منطقه هیچگونه چالشی را برای کارخانه در آینده متصور نیستیم و نوید روزهای بسیار خوبی را برای کشاورزان و ذینفعان منطقه داریم و امیدواریم در سایه این خدمات شاهد جهش اقتصادی و معیشتی نیز در منطقه باشیم.

 

✅ سولدوزخبر: عملکرد آذرقند در مقایسه با کارخانه های فعال در شهرهای همجوار را چطور ارزیابی می کنید؟

🔹 ابراهیم حیدری زاد: این کارخانه از نظر عملکرد در افت و عیار و تسهیل در تحویل چغندرقند و ارائه خدمات اساسی برای کشاورزان همیشه پیشتاز سایر کارخانه ها بوده و خواهد بود.

سولدوزخبر: ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

انتهای پیام/